Komplexné cestovné poistenie je názov produktu, vďaka ktorému pri poistení získate špeciálne podmienky poistenia. Toto poistenie je možné zjednať len u vašej cestovnej agentúry alebo cestovnej kancelárie.

Ako to funguje?

Cestovné kancelária alebo cestovné agentúry majú uzatvorenú zmluvu o sprostredkovaní cestovného poistenia s renomovanými slovenskými poisťovňami.

Tento typ poistenia sa ponúka zákazníkom už pri objednávaní zájazdu.

Poistenie stornovacích poplatkov

Vďaka tomu, že si zaplatíte za komplexné cestovné poistenie, získavate okrem klasického poistenia v zahraničí aj poistenie stornovacích poplatkov. Toto poistenie je pre vás veľmi dôležité. Prečo?

Poistenie stornovacích poplatkov znamená, že ak potrebujete stornovať respektíve zrušiť váš zájazd zo zdravotných dôvodov, máte právo na to, aby vám poisťovňa preplatila storno poplatky, ktoré zo zmluvy vyplývajú.

Predmetom poistenia sú náklady, ktoré poistenému vznikli vyúčtovaním storno poplatku poskytovateľom služby.

Storno poplatky sa pohybujú vo výške od 25 – 100 % vášho zájazdu. Tieto storno poplatky si môžete nárokovať v poisťovni, cez ktorú máte uzavreté toto poistenie.

Toto poistenie považujeme za veľmi dôležité a preto ho zmieňujeme hneď na začiatku. Okrem tohto poistenia však komplexné cestovanie poistenie obsahuje ďalšie typy.

Čo všetko zahrňuje komplexné cestovné poistenie

Súčasťou uvedeného balíčka je takisto:

  • poistenie liečebných nákladov v zahraničí
  • poistenie úrazu
  • poistenie batožiny
  • poistenie zodpovednosti za škodu
  • poistenie stornovacích poplatkov
  • poistenie nevyužitej cesty
  • poistenie doplnkových asistenčných služieb
  • poistenie meškania letu a meškania iného dopravného prostriedku
  • poistenie liečebných nákladov spojených s ochorením COVID-19
  • poistenie storno poplatkov spojených s ochorením COVID-19

Klasické cestovné poistenie vs. komplexné cestovné poistenie

Veľa našich zákazníkov má cestovné poistenie na svojej kreditnej karte alebo od svojej banky. Často sa takisto stretávame s tým, že naši zákaznici už majú celoročné cestovné poistenie a majú teda pocit, že sú dostatočne zabezpečení proti poistným udalostiam.

Vždy však doporučujeme, aby ste si overili, čo všetko vaše poistenie zahŕňa.

Vaše poistenie totiž nemusí pokrývať úplne všetky poistné udalosti. V klasickom cestovnom poistení najčastejšie chýba práve spomínane poistenie stornovacích nákladov prípadne poistenie proti meškaniu letu.

Asistenčná služba pri komplexnom cestovnom poistení

Ďalšia výhoda komplexného cestovného poistenia je 24 hodinová asistenčná služba s ktorou sa viete spojiť v slovenskom aj českom jazyku. K dispozícii sú vám takisto pracovníci cestovnej agentúry alebo cestovnej kancelárie.

Cena komplexného cestovného poistenia

Cena za komplexného cestovného poistenia je približne 40 € na 8 dní na osobu. Táto čiastka je skutočne nízka, v porovnaní s tým, ak budete musieť stornovať zájazd zo zdravotných dôvodov a prísť o oveľa viac peňazí. Vypočítajte si cenu cestovného poistenia na našej stránke www.najpoistenie.sk , alebo priamo na našej stránke www.morphium.sk

Prihláste sa k odberu noviniek

Pripojte sa k nášmu zoznamu adresátov a získajte najnovšie správy a aktualizácie z našej stránky.

Prihláste sa k odberu noviniek

Úspešne ste sa prihlásili k odberu noviniek.